czwartek, 11 stycznia 2018

Przystosowana dla niepełnosprawnych ścieżka przyrodnicza "Czahary" już otwarta. Na odwiedzających czeka 6,5 km wyjątkowych atrakcji!


Wieże widokowe, zadaszenia, platformy widokowe, miejsca postojowe, wspaniałe widoki, dziewicza przyroda, tysiące ptaków, łosie i jelenie... A to dopiero początek atrakcji! To wszystko czeka nas w Poleskim Parku Narodowym, na nowo otwartej ścieżce przyrodniczej "Czahary", prowadzącej przez ekosystemy leśne, łąkowe i torfowiskowe, na terenie bagna Bubnów, około 60 km na wschód od Lublina. Najważniejsze jednak jest to, że cała trasa ścieżki, 6,5 km, posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych!

Jakie są główne atrakcje "Czahar"? Najważniejsze to oczywiście bliskie spotkanie z przepiękną i dziewiczą przyrodą. Ponadto spotkać tu można wiele gatunków ptaków - m. in. kszyka, kulika wielkiego, bardzo rzadkiego wodniczka, rycyka, kropiatkę, śmieszkę czy błotniaka stawowego. To także doskonałe miejsce dla żurawi. Wielbiciele spotkań z dużą zwierzyną mają szansę zobaczyć łosie, jelenie, sarny. A wszystko spowite jest wspaniałą roślinnością.


Jak tam dotrzeć? Trasa ścieżki rozpoczyna się i kończy za wsią Zastawie, przy wieży widokowej. Dostępna jest również od strony Kulczyna i Wincencina. Prowadzi przez otwarte tereny torfowiska niskiego, a częściowo przez okalające je od północy zróżnicowane lasy. Ścieżka jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Na trasie o łącznej długości 6,5 km znajduje się 5 przystanków. Przez pierwsze kilka lat wejście będzie bezpłatne.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić na wyjątkowy spacer ;) Źródło informacji oraz zdjęć: poleskipn.pl

2 komentarze: