piątek, 8 czerwca 2018

W Katowicach startują XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych!


W sobotę, 9 czerwca, rozpoczną się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Na areny sportowe wyjdzie równo 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy zawalczą o medale w 11 konkurencjach. Najlepsi zawodnicy zasilą reprezentację Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.


Organizatorami Igrzysk są: Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - ŚLĄSKIE. Patronat Honorowy nad imprezą objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.


Igrzyska rozpoczną się 9 czerwca - ceremonia otwarcia odbędzie się 9 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Katowickim Spodku. Potrwają do wtorku 12 czerwca. Do rywalizacji stanie równo 1000 zawodników, wesprze ich 740 trenerów, opiekunów oraz wolontariuszy.

Zawody będą odbywały się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na obiektach AWF Katowice, w Kręgielni Galaktyka w Katowicach oraz w Golf Park Mikołów. Zawodnicy zawalczą o medale w 11 konkurencjach - lokkoatletyce, piłce nożnej, kolarstwie, Bocci, trójboju siłowym, tenisie ziemnym i tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, blowlingu i golfie.

Miastami gospodarzami imprezy są Katowice, Chorzów oraz Mikołów.



Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram zawodów: igrzyska2018.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz