piątek, 26 stycznia 2018

Jest bezdomny, jeździ na wózku, jego renta to 800 zł, a pomimo tego uzbierał 1000 zł dla potrzebujących. To prawdziwy bohater! [WIDEO]


Pan Piotr cierpi na porażenie mózgowe, jeździ na wózku inwalidzkim, życie niestety obywa się z nim bez litości - mieszka w schronisku dla bezdomnych, wszystkie środki jakie posiada, to 800 zł miesięcznej renty. Pomimo tego nie stracił w sobie woli, by pomagać innym, i to jak pomagać!

Niejednemu z nas, w takiej sytuacji nie przeszła by nawet przez myśl chęć pomocy potrzebującym, jednak nie panu Piotrowi... Uzbierał 1000 zł ze swojej skromnej renty i przekazał całą kwotę łódzkiej fundacji, która opiekuje się dziećmi po traumach. Na pierwszym spotkaniu pracownicy Fundacji nie kryli zaskoczenia, nie chcieli przyjąć tak wysokiej wpłaty od osoby, która sama jest w bardzo trudnej sytuacji, podkreślali jednocześnie, że 1000 zł to największa wpłata w historii ich istnienia od osoby fizycznej. Pan Piotr jednak się nie poddał i przekazał swoją darowiznę potrzebującym dzieciom, a sam skwitował całą sytuację "I o to chodziło, żeby nie był to marny prezent, tylko jakiś większy." Ręce same składają się do oklasków!


Pan Piotr jest bardzo skromną osobą i z pełnym przekonaniem podkreśla, że nie jest bohaterem, świętym też nie jest, ale jeśli nie on ma pomagać, to kto? Taka postawa zasługuje na same pochwały! W dzisiejszych czasach tacy ludzie to wyjątek.

Darowizna zostanie przekazana na terapię dzieci, które są ofiarami przestępstw. 1000 zł starczy na 3 miesiące specjalistycznej pomocy dla jednego podopiecznego Fundacji. Zachęcam do obejrzenia poniższego reportażu NOWA.tv Tacy ludzie nie pozwalają zapomnieć, czym jest prawdziwe człowieczeństwo!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza