środa, 16 maja 2018

W listopadzie czeka nas podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł. To już pewne!


15 maja Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o długo wyczekiwanej podwyżce zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł, który od 12 lat pozostaje na tym samym poziomie. Zgodnie z zapowiedzią kwota świadczenia ma być zrównana z wysokością dodatku pielęgnacyjnego. Niestety nie od razu.

Podwyżki możemy spodziewać się od 1 listopada 2018 roku. Dochodzenie do kwoty 215,84 zł potrwa dwa lata. Najpierw od 1 listopada 2018 roku kwota zasiłku pielęgnacyjnego wzrośnie do 184,42 zł, kolejnego wzrostu będziemy mogli spodziewać się od 1 listopada 2019 roku - tym razem  do kwoty 215,84 zł (tyle w 2018 roku wynosi dodatek pielęgnacyjny).


Niestety pomysłodawcy zmian nie uwzględnili w swojej propozycji waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku, po której wzrośnie wysokość dodatku pielęgnacyjnego - jednocześnie zasiłek pozostanie na tej samej wysokości, prawdopodobnie znów na długie lata.

Źródło informacji: premier.gov.pl

4 komentarze:

 1. wątpie że będzie ta podwyżka

  OdpowiedzUsuń
 2. wątpie nie wierze takie bajki to so kpiny niepelnoprawnych

  OdpowiedzUsuń
 3. To są żarty, z tego zasiłku nawet na trzy zabiegi mi nie wystarczy,a gdzie tam tabletki przeciw bólowe i dojazdy

  OdpowiedzUsuń
 4. :( Niepełnosprawni i ich opiekunowie potrzebują mieć JEDNĄ i SKOORDYNOWĄ reprezentację. Mądrą, dziąłającą metydycznie. Reprezentującą całe środowisko. Niestety polskie państwo szanuje tylko tych, którzy potrafią się w sposób zroganizwoany postawić

  OdpowiedzUsuń