niedziela, 28 stycznia 2018

Już po raz drugi Poczta Polska emituje specjalny znaczek poświęcony paraolimpijczykom. Tym razem doczekali się go reprezentanci zimowych igrzysk


Już po raz drugi Poczta Polska, w związku ze zbliżającą się Paraolimpiadą, przygotowała nie lada gratkę m. in. dla filatelistów - specjalny znaczek poświęcony paraolimpijczykom. Kilka dni temu w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu, na której zaprezentowano wygląd nowego znaczka.

W 2016 Poczta wyemitowała okolicznościowy znaczek poświęcony polskim sportowcom, biorącym udział w letniej paraolimpiadzie w RIO, który przedstawiał Rafała Wilka walczącego w handbike'u o medal olimpijski. Teraz swojego znaczka doczekali się także reprezentanci w dyscyplinach zimowych. Znaczek będzie przedstawiał niepełnosprawnego narciarza. Jego nominał to 5,20 zł.


Kiedy specjalny paraolimpijski znaczek pojawi się w obiegu? Zgodnie z informacjami w sprzedaży pojawi się już 2 marca, czyli tuż przed rozpoczęciem igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu. A jak będzie wyglądał można zobaczyć poniżej. Pozostaje dodać, że Poczta Polska kolejny raz stanęła na wysokości zadania :)

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla prawdziwych koneserów takie znaczki to na pewno łakomy kąsek i fanie jest je mieć w swojej kolekcji. Jak dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem są za to przesyłki paletowe https://www.sendit.pl/blog/przesylka-paletowa-w-jaki-sposob-wyslac-przesylke-na-palecie i to właśnie dzięki nim jestem w stanie bez żadnego problemu wysłać coś zdecydowanie większego.

    OdpowiedzUsuń