poniedziałek, 10 grudnia 2018

Otwarto pierwsze w Polsce Centrum rehabilitacji osób po amputacjach


W Krakowie przy ul. Odrzańskiej powstało pierwsze w Polsce centrum rehabilitacji oferujące kompleksową pomoc dla osób po amputacjach. Placówka powstała z inicjatywy Fundacji Poland Business Run i świadczy bezpłatną pomoc dla osób z całej Polski. .


Centrum Rehabilitacji "Znowu w biegu" jest wyposażone m.in. w bezpieczną bieżnię do nauki chodzenia, schody, na których osoby po amputacjach uczą się na powrót wchodzić i schodzić. Jest też specjalistyczna platforma, która pozwala opanować obciążanie protezy. Można tu skorzystać z porad lekarzy specjalistów - ortopedy, diabetologa, dietetyka, psychologa i psychotraumatologa oraz zabiegów fizykoterapii pod okiem doświadczonych rehabilitantów.

Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek 7 grudnia.Jak informuje serwis krakow.tvp.pl urządzenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego do Centrum kosztowało około pół miliona złotych. Obiekt powstał dzięki wsparciu władz miasta oraz zaangażowaniu sponsorów. Z usług Centrum Rehabilitacji mogą korzystać osoby z całej Polski. Pacjenci zakwaterowani są w pokojach przy Hali Stulecia Cracovii, która jest Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych. Turnusy trwają tydzień, a ich koszty są pokrywane ze zbiórki pieniędzy prowadzonej podczas biegów Poland Business Run.

Źródło informacji: krakow.tvp.pl / Zdjęcie: Facebook/Znowu w Biegu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza