piątek, 31 sierpnia 2018

Prestiżowe wyróżnienie dla inowrocławskiego sanatorium!


Sanatorium Uzdrowiskowe "Przy Tężni" w Inowrocławiu otrzymało prestiżową nagrodę w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2017, w kategorii "Zdrowie i Opieka Społeczna". Tytuł przyznano za prowadzone w ostatnim czasie prace remontowo-modernizacyjne na terenie obiektu.

Nagrodę wręczył Michał Polczarczyk - dyrektor biura pełnomocnika rządu ds. Osób Niepełnosprawnych podczas uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród, która odbyła się 24 sierpnia na Zamku Królewskim.


Nagrodę Modernizacji Roku 2017 przyznano za konsekwentnie prowadzone od 2010 r. prace remontowe, efektem których jest rozbudowa części szpitalno-uzdrowiskowej, modernizacja basenu solankowego, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, instalacja windy, zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, a także budowa obiektu mieszczącego zakład rehabilitacji leczniczej, z dwoma basenami solankowymi i pijalnią wód.

Sanatorium "Przy Tężni" zlokalizowane jest w inowrocławskim parku zdrojowym w pobliżu tężni solankowych. Placówka jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków leczniczo-rehabilitacyjnych w regionie. Posiada bardzo szeroką ofertę zabiegową, a co ważne kompleks sanatoryjny w pełni przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach.

Konkurs Modernizacja Roku objęty jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W tegorocznej edycji zgłoszono 540 projektów, z czego wyróżniono 53 instytucje.

Źródło informacji: pomorska.pl / Tutaj można obejrzeć katalog konkursowy: modernizacjaroku.org.pl / Zdjęcie: przytezni.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza