czwartek, 1 lutego 2018

Kampania "Ostatni skok" z nagrodą w konkursie Samorząd Równych Szans. "W autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa"


Kampania społeczna "Ostatni skok", której pomysłodawcą i inicjatorem jest pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych - Adam Kujawa, została doceniona i otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Samorząd Równych Szans. Pod koniec lutego nagroda zostanie wręczona na gali w Krakowie.

Prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał nagrodę specjalną miastu Białystok za realizację kampanii "Ostatni skok" - której głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnymi skokami do wody. W ramach kampanii powstał też świetny spot, zrealizowany przez Krzysztofa Kiziewicza, przedstawiający historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody złamał kręgosłup i wylądował na wózku. Postawa bohatera filmu została bardzo doceniona przez białostocki magistrat "Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w przygotowanie kampanii, spot w autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa". Stanowi on też doskonały przykład tego, czym może skończyć się nadmierna brawura i młodzieńcza fantazja. A cytat z filmu "Dlaczego ja? Dlaczego ja? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. A dlaczego nie Ty?", swoją drogą bardzo uniwersalny, jak żaden inny, przestrzega przed nieodpowiedzialnymi "skokami na główkę. Warto dodać, że spot został udostępniony białostockim szkołom. Ponadto całej kampanii towarzyszyły plakaty i ulotki przestrzegające przed brakiem ostrożności nad wodą.


Przypomnę tylko, że głównym celem projektu Samorząd Równych Szans jest poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych. Chodzi tu przede wszystkim o wspieranie niezależności i aktywności społecznej - dzięki umożliwieniu wymiany doświadczeń, podniesieniu poziomu wiedzy w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej. Projekt realizowany jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Nagroda specjalna prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostanie wręczona podczas uroczystej gali w Krakowie, która odbędzie się już 26 lutego. Poniżej spot "Ostatni skok". Zachęcam do obejrzenia. Źródło informacji: wrotapodlasia.pl Źródło zdjęcia: Youtube

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza