środa, 19 grudnia 2018

PFRON: Więcej pieniędzy na stawkę osobową w programie "Zajęcia klubowe w WTZ"


W związku z realizacją programu "Zajęcia klubowe w WTZ" - wspierającego osoby z niepełnosprawnością w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji, Zarząd PFRON podwyższył miesięczną stawkę osobową, która będzie obowiązywała w okresie od 1 lutego 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku.

Program "Zajęcia klubowe w WTZ" adresowany jest do podmiotów prowadzących WTZ, które mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów prowadzenia zajęć klubowych. Pomoc finansowa w ramach programu udzielana jest ze środków PFRON przez samorządy powiatowe, które przystąpiły do realizacji programu. Dofinansowanie dotyczy zajęć klubowych, które mogą być prowadzone przez okres maksymalnie 5 miesięcy. Dofinansowanie kosztów prowadzenia zajęć klubowych jest przyznawane przez samorząd powiatowy w formie ustalonej miesięcznej stawki osobowej.


Uchwałą Zarządu PFRON wysokość miesięcznej stawki osobowej obowiązującej w okresie realizacji programu - od 1 lutego 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku będzie wynosiła 400 zł - to o 100 zł więcej od stawki obowiązującej w okresie od 1 września 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku.

Źródło informacji: pfron.org.pl / Zdjęcie: skierniewickie.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza