wtorek, 7 sierpnia 2018

Urlop wytchnieniowy dla opiekunów oraz darmowe taxi. Trzaskowski przedstawił plan wsparcia dla niepełnosprawnych warszawiaków


Kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, w miniony piątek - 3 sierpnia, na specjalnej konferencji prasowej przed Instytutem Głuchoniemych na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie, przedstawił swój program wsparcia dla niepełnosprawnych mieszkańców stolicy oraz ich opiekunów. Pośród kilku zapowiedzi pojawił się m. in. temat urlopów wytchnieniowych oraz darmowych przejazdów taksówkami.


"Po pierwsze będziemy chcieli wprowadzić specjalne urlopy wytchnieniowe dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, tak żeby grupa wyspecjalizowanych asystentów mogła pomóc takim rodzicom, żeby oni na kilka dni mogli odetchnąć i odpocząć, albo w wyspecjalizowanych placówkach, albo w domu - zależnie od życzeń rodziców" - powiedział Trzaskowski, jednocześnie dodał, że trwają wyliczenia związane z szacunkowym kosztem tej usługi.

Drugą godną uwagi propozycją kandydata na prezydenta Warszawy jest "rozwijanie transportu dla osób z niepełnosprawnościami" - a dokładniej zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami "specjalnej puli darmowych przejazdów taksówkami, oczywiście na koszt samorządu". Można domyślać się, że chodzi o planowane wsparcie funkcjonującego już specjalistycznego przewozu - o tym tutaj: "Darmowy przejazd taksówką dla osoby niepełnosprawnej i seniora? Trwają prace nad nowym pomysłem warszawskiego ratusza"

Kolejną kwestią poruszoną przez Rafała Trzaskowskiego jest zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w placówkach samorządowych. " - Chcielibyśmy, żeby w najbliższych latach, zarówno ratusz jak i dzielnice, zatrudniły co najmniej pięćset osób z niepełnosprawnościami, po to, żeby po pierwsze dbać o równouprawnienie, a z drugiej strony, żeby zadbać o ścisłą integrację osób z niepełnosprawnościami w naszym społeczeństwie, poprzez właśnie możliwość podjęcia pracy" - zaznaczył.


Ponadto Trzaskowski poinformował, że roczne wydatki na usuwanie barier architektonicznych w Warszawie wzrosłyby z dwóch do sześciu milionów złotych.

Źródło informacji: rynekzdrowia.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza