środa, 21 marca 2018

Wiadomo już w jakich miastach powstaną nowe mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych w ramach programu "Za życiem"


Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska dokonała podziału środków na utworzenie nowych mieszkań chronionych, o których mowa w działaniu 4.7 Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem". Środki trafią do 55 miast na terenie całego kraju. Na cel zostanie przeznaczona kwota 11 797 425 zł.


Informacja o podziale środków pojawiła się dziś na stronie MRPiPS. W ramach Programu powstanie 113 nowych mieszkań na terenie całego kraju, dla 391 osób. Poniżej pełna lista miejscowości z podziałem na województwa.

- dolnośląskie: Miasto Oleśnica, Świebodzice, Złoty Stok, Radwanice,
- lubelskie: Tomaszów Lubelski, Żmudź,
- lubuskie: Żary – miasto, Witnica, Zielona Góra, Szprotawa,
- małopolskie: Brzeźnica, Chełmiec, Czorsztyn, Gdów, Klucze, Kraków, Łabowa, Łącko, Maków Podhalański, Oświęcim, Dębno, Wojnicz,
- mazowieckie: Pułtusk,
- opolskie: Gogolin,
- podlaskie: Suwałki,
- pomorskie: Chmielno, Stary Dzierzgoń, Starogard Gdański-miasto, Słupsk-miasto, Gdynia,
- śląskie: Rybnik, Orzesze, Goczałkowice Zdrój, Sosnowiec, Suszec, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Cieszyn,
- świętokrzyskie: Kielce, Kazimierza Wielka, Ostrowiec Świętokrzyski,
- warmińsko-mazurskie: Jeziorany, Olsztyn, Mrągowo, Frombork,
- wielkopolskie: Kalisz-miasto, Pniewy, Swarzędz, Zakrzewo,
- zachodniopomorskie: Szczecin, Borne Sulinowo, Gryfino, Węgorzyno, Siemyśl.

Dla przypomnienia działanie 4.7 Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem" przewiduje tworzenie mieszkań chronionych i mieszkań wspomaganych dla osób niepełnosprawnych. Celem działania jest wsparcie mieszkaniowe dla osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub stopniem umiarkowanym, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsję, oraz niewidomych.

Źródło informacji: mpips.gov.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

10 komentarzy:

 1. Ciechanów idzie tylko w sport,los niepełnosprawnych jest obojętny prezydentowi i zastępcom.Brak odogodnień,brak pracy,ucięte dotacje itd itp,liczy się tylko wygląd zewnętrzny

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle w woj łódzkim nie ma nic .

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli dotyczy to tylko dzieci,które dopiero się urodzą? Te,które już są-nie kwalifikują się?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie taki program jest w porządku i dobrze, że osoby niepełnosprawne mogą znaleźć dla siebie miejsce. Trzeba pomagać, jak tylko się da. My z takich mieszkań nie skorzystamy, ponieważ na szczęście jesteśmy zdrowi, ale przeglądamy oferty mieszkań tutaj https://vantage-sa.pl/mieszkania-z-tarasem-wroclaw/ Może ktoś też sie skusi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń