wtorek, 9 stycznia 2018

Już ponad 13 tysięcy miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych i 137 tysięcy użytkowników. Wyszukiwarka Niepełnosprawnik rośnie w siłę!


Od 2007 roku, ku ogólnemu zadowoleniu licznych użytkowników - a jest ich naprawdę bardzo dużo, tylko w zeszłym roku z usług strony korzystało 137 tysięcy osób, funkcjonuje i systematycznie rozwija się pierwsza i jedyna, tak profesjonalna, wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych w Polsce - Niepelnosprawnik.pl. Na obecną chwilę w bazie danych znajduje się ponad 13 tysięcy opisanych miejsc - w ponad 50 miastach, a są to urzędy, bankomaty, restauracje, kina, teatry, sklepy i wiele, wiele innych. Niepełnosprawnik jest w 100% darmowy, posiada bardzo przyjazny interfejs - każde miejsce opisane jest czytelnie i przejrzyście. Odnalezienie informacji zajmuje dosłownie kilka sekund.

Czym jest Niepełnosprawnik? Najkrócej można określić go, jako specjalistyczną wyszukiwarkę miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Na stronie można znaleźć szczegółowe informacje o przystosowaniu obiektu dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności - dla niesprawnych ruchowo, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, dla osób z problemami wzroku, głuchych i niedosłyszących oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowo na stronie można też znaleźć miejsca oferujące opiekę nad dzieckiem, na czas, gdy rodzice będą korzystali np. z uroków zakupów lub oglądali przedstawienie w teatrze.


Skąd Niepełnosprawnik wie, że miejsce posiada takie, a nie inne udogodnienia? Za wszystko odpowiadają specjalne zespoły audytorskie, które pojawiają się na miejscu i zbierają szczegółówe informacje. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystko zgadza się z rzeczywistością. Dodam jeszcze, że system wyszukiwarki dostępny jest zarówno z komputera, jak i urządzeń mobilnych oraz jest zgodny ze standardami WCAG 2.0 AA - czyli strona jest przyjazna dla osób niewidomych i niedowidzących.

A na koniec odnośnik do Niepelnosprawnik.pl Warto zapamiętać ten adres i mieć go zawsze pod ręką :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza