piątek, 5 stycznia 2018

Zakonnice podbiły serca tysięcy internautów, a teraz dzięki nim budują ośrodek dla niepełnosprawnych. Wspaniały finał wyjątkowej akcji!


Wszystko zaczęło się 25 kwietnia ubiegłego roku, z okazji Światowego Dnia Pingwina, siostry Dominikanki, umieściły w sieci wyjątkowe nagranie, na którym widać, jak przemierzają korytarz charakterystycznym "pingwinim" krokiem. Filmik błyskawicznie pobił rekordy oglądalności i wywołał bardzo pozytywny oddźwięk w setkach komentarzy. I wszystko wyglądałoby zwyczajnie, nagranie jakich wiele, jednek nie rozbawienie internautów było głównym celem autorek.

Poniżej możesz zobaczyć całe nagranie.Siostry Dominikanki prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach, placówka mieści się w zabytkowym dworku w Broniszewicach pod Pleszewem. Wiosną ubiegłego roku zapadła bardzo nieprzyjemna decyzja, szczególnie dla wszystkich 56 mieszkańców Domu, o jego likwidacji, z powodu bardzo złych warunków technicznych - budynek nie spełnia podstawowych wymogów technicznych, nie ma drogi przeciwpożarowej, a co najgorsze konserwator zabytków nie wyraził zgody na przebudowę. Konsekwencją miały być zamknięcie DPS w tej lokalizacji, a mieszkańców "rozesłać" do domów na terenie całego kraju. Dla wielu była to szokująca perspektywa, z racji przyzwyczajenia do miejsca, w którym żyli, a także licznych więzi ze współmieszkańcami. I w związku z tym siostry postanowiły zadziałać. A pierwszym krokiem było zamieszczenia na Facebooku wspomnianego filmiki ze stosownym komentarzem - "Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA. Przyjmujemy życzenia. Zamiast kwiatków i bombonierek przyjmujemy cegiełki na www.domchlopakow.pl". Był to początek zbiórki, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, udało się zebrać niemal 5 mln złotych! Na co przeznaczono te pieniądze?


Nieopodal dworku w Broniszewicach powstaje nowe lokum dla podopiecznych. Będzie to nowoczesny, przystosowany dla niepełnosprawnych obiekt, gwarantujący pełen komfort życia. Na razie budynek jest w stanie surowym, jednak wszystko idzie w dobrym kierunku, czego wyrazem jest radość podopiecznych, co można zobaczyć na poniższym filmiku :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza