niedziela, 25 marca 2018

Pit 2018: Ruszyła bezpłatna pomoc telefoniczna w zakresie ulg i uprawnień podatkowych dla osób z niepełnosprawnościami


Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych rozpoczęli bezpłatne konsultacje telefoniczne z zakresu ulg i uprawnień podatkowych, które przysługują osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Porady są bezpłatne i udzielane telefonicznie.


20 marca ruszyła specjalna infolinia telefoniczna skierowana do osób z niepełnosprawnościami. Każdy, kto ma pytania, wątpliwości związane z wypełnieniem Pit, skorzystania z ulgi podatkowej, może uzyskać pomoc od Doradcy Podatkowego ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Specjaliści będą dyżurowali w każdy wtorek oraz czwartek, w godzinach od 9:00 do 15:00 - pod numerem telefonu komórkowego 513 152 218. Porady udzielane są bezpłatnie. Infolinia będzie czynna do 26 kwietnia. Warto dodać, że na życzenie doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

Jak informują organizatorzy akcji - dzwoniący najczęściej zainteresowani są rozwianiem wątpliwości np. w zakresie używania samochodu do celów rehabilitacji, korzystania z pomocy przewodników (dla osób niewidomych, czy niesprawnych ruchowo), zakupu leków, czy wydatkami na adaptację mieszkania.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dziewiąta już akcja Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.


Źródło informacji: slaskie.pl

Zachęcam też do obejrzenia filmu promocyjnego (z tłumaczem języka migowego).Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza